Parisian chic | 10 eenvoudige tips voor een Parijse stijl
De Parijse stijl inspireert vele van ons en er zijn al talloze boeken en artikelen geschreven over hoe je te kleden als een Parisienne. Vandaag deel ik 10 eenvoudige tips voor een Parijse stijl.
Minimalistisch
Minimalisme is een van de kenmerken van de Parijse stijl. Geen opsmuk, niet ‘teveel’, eenvoudig maar toch chic.
Chic & Effortless
Omarm de klassiekers, niet te veel make up, kies voor zoveel mogelijk natuurlijke materialen en voeg casual toe aan je look.
Fast fashion en snelle trends zijn een ‘no’
De Parisienne zul je niet zo snel zien de Parijse straten bewandelen in een sweatpant of kledingstukken met logo’s erop. Ook volgt zij de trends niet nauwgezet. Vroeger volgde ik de trends ook en kocht ik weleens items waar ik later van dacht: waarom? Maar ik zie dat als mode leermomenten en ik heb op deze manier wel mijn stijl kunnen ontdekken.
Comfort is belangrijk maar het moet er wel goed uit zien
De Parisienne weet precies wat haar past en zij zal deze items keer op keer aanschaffen omdat zij weet dat dit bij haar past en waarin zij zich goed voelt.
“I know what fits me and what makes me look good. I find myself buying the same thing over and over, but I don’t mind — these are my classics, they always work, they always make me happy.” ~ Garance Dore

Investeer in kwaliteit
In de kledingkast van de Parisienne zul je alleen maar items van een goede kwaliteit vinden. Tijdens de solden, zal zij ook vaak de tijdloze en klassieke items uit het rek vissen. De Parisienne investeert vooral in een goede ballerina en een tas.
Omarm wie je bent
Franse vrouwen zeggen ‘non’ tegen alles dat niet flatteert. Als je weet wat je lichaamstype is en welke kleuren het beste bij jou passen, voel je je comfortabel, zelfverzekerd en geniet je van wat er in je kast ligt. Als je van je kast houdt, heb je niet de behoefte om meer te kopen.
Momenteel ben ik mijn stijl een beetje aan het veranderen. Je kon mij altijd uittekenen in een jeans, maar nu investeer ik ook in pantalons die ik met een fijne sneaker draag en als het netjes moet, met een laarsje met lage hak. Ik voel me hier al veel beter bij.
Mix it is!
Een Parijse vrouw zul je nooit een gehele outfit van een merk of designer dragen. Zij mixt high level met items van de Zara of H&M. Dat maakt een outfit interessanter en meer eigen.
Vind je ‘signature’ item
Mijn signature item is toch echt de witte blouse. Met dit item kan ik alle kanten op. Chic of casual. Ik investeer dus ook altijd in een goed exemplaar.
“You don’t have to spend a decade’s worth of salary on your wardrobe, or flaunt designer brands the whole time. All you need is one signature item: the one you wear when you need to feel strong.” ~ Caroline de Maigret
Weinig sieraden
De Parisienne draagt niet veel sieraden. Eenvoud is haar manier om accessoires te gebruiken. Elk stuk moet betekenis hebben, een verhaal vertellen of een gevoel erachter hebben.
Op mijn trouwring na, draag ik (bijna) nooit sieraden, op mijn horloge na. Daar kan ik echt niet zonder.
Het gaat om het totale plaatje
Dat zegt eigenlijk al genoeg. Draag wat jij fijn en mooi vindt en zie de trends als inspiratie.
Wat is jouw ‘signature’ mode item?
14 reacties
Fijne tips! Ik merk dat ik in sommige dingen echt het tegenovergestelde ben. Toch probeer ik steeds minder drukke, heftige kledingstukken te kopen en voel ik me fijner is rustige items!
Simone recently posted…On My Mind #7
Dank je wel! Een rustig item met wat meer print is ook heel erg leuk om met elkaar te combineren.
Mooi! Belangrijk om te omarmen wie je bent en je met niet te veel opsmuk te kleden.
Giovanna Jansen recently posted…Boekrecensie Zelf zakelijke video’s maken
Precies!
Goed weergegeven. Wat ik nog mis: bij de Solden zie je dat ze heel bewust naar een blouse of zo in een vepaalde klezr zoeken. Ze stellen hun garderobe zelf samen, en kleuren of beter gezegd, de passende kleur of kleurnuance is erg belangrijk. Ik kan eindeloos kijken naar die combinaties die ze dragen. Overigens zijn er andere franse steden waar dat ook is, maar toch net een beetje anders.
Ken jij overigens de stoffenwinkels aan de voet van de Sacré Coeur (zuidoost)? Er zijn nog een paar stoffenzaken waar de resten van de modeindustrie wordt verkocht, inkl. edele stoffen.
Dank je wel. En een mooie toevoeging! En ik ken die stoffenzaak bij de Sacre Coeur, prachtige winkel (en altijd heel erg druk!).
Zo’n jas vind ik ook altijd zo leuk, tof dat je zo’n artikel hebt geschreven!
Dank je wel!
Ik wil deze lente ook gaan investeren in goede ballerina’s, en dan vooral met een fijn voetbed, en een Longchamp tas voor mee naar werk.
Mijn signature item is denk ik een basic zwarte coltrui (voor de winter dan). Die draag ik ook overal bij en hij is lekker warm.
Eva recently posted…The end of an era and the start of a new one
Leuk! Ik wil ook goede ballerina’s kopen, laat je me weten als je een paar hebt gevonden?
Wat een fijne tips! Ik vind die jas erg tof<3
Saskia recently posted…My favorite time of the day
Dank je wel!
Ik heb inderdaad ook bepaalde dingen die altijd in mijn kast hangen; baretjes bijvoorbeeld. Daar ben ik gek op en die heb ik ook in alle kleuren. Verder heb ik ook altijd een trenchcoat en ballerina’s.
bychristiana recently posted…Chanel La creme main | hydraterende handcrème met bloemextracten
Hele goede items om fijn mee te combineren!